carbo 3000

کربوکسی تراپی

در مورد کربوکسی تراپی چه می دانید؟

بهتر است بدانید کربوکسی تراپی یک نوع مزوتراپی است که در آن بجای تزریق مایعات مزوتراپی از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. این دمیده شدن می تواند شبیه مزوتراپی در لایه مزودرم و یا اینکه  عمیق تر و در لایه زیر پوستی انجام شود. درمان سریع، راحت، موثر و  سرپایی می باشد. گاز CO2 با مکانیسم افزایش جریان خون موضعی موجب بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، کاهش سلولیت کاهش چربی موضعی و تحریک تولید کلاژن می شود. کربوکسی تراپی جایگزین خوبی بجای لیپوساکشن برای افرادی که کاندید مناسبی برای جراحی و بیهوشی نیستند می باشد.

مکانیسم عمل کربوکسی تراپی 

کربوکسی تراپی از دو طریق تاثیر گذار می باشد:

اول اینکه

بـــا فشــار گـــاز دی اکسید کــربن سلول هـــای چربـــی شکسته شده و در مرحله بعد عروق ناحیه متسع شده و موجب جذب اکسیژن بیشتر در پاسخ به غلظت بالای دی اکسید کربن می شود و در نهایت توانایی لیپولیز افزایش یافته است

دوم اینکه 

افزایش تولیدکلاژن منجر به سفت شدن پوست میشود.دستگاه دارای یک مخزن گاز دی اکسید کربن است که توسط لوله های پلاستیکی به جریان تنظیم کننده متصل می شود. سرعت گاز با توجه به میزان انتخاب شده توسط پزشک تنظیم می شود. قبل از خروج گاز یک فیلتر ناخالصی های آن را جدا می کند و از طریق یک سوزن نازک گاز به زیر پوست تزریق می شود. در ناحیه پلک استفاده از کرم بی حسی به منظور کاهش درد توصیه می شود. بعد از تزریق گاز پلک ها متورم می شوند.

( شبیه کسیکه ساعت ها گریه کرده است)

ولی 10 دقیقه بعد گاز جذب شده و ظاهر فرد طبیعیمی شود. در اسکار و استرچ مارک احساس درد وجود ندارد ولی گاها یک احســـاسسوزش در زمان تزریق گاز ایجاد می شود که 5 تا 10 دقیقه بعد از بین می رود. برایدرمـــــان سلولیت و بافت چربی موضعی چون حجم گاز بیشتری تزریق می شودیک احساس کشش و فشار در موضع احساس می شود . در موضع بمدت 24 ساعت احساس گرما و مور مور شدن وجود دارد که بدلیل افزایش جریان خون می باشد.

کاربرد های کربوکسی تراپی

 1. کاهش سلولیت
 2. کاهش موضعی چربی با یا بدون لیپوساکشن
 3. مکمل درمان  لیپو ساکشن برای صاف کردن ناهمواری های پوست
 4. آلوپسی
 5. بیماری های عروقی مرتبط با دیابت
 6. زخم های پوستی
 7. برخی از مشکلات نعوظ به علت اختلالات عروقی
 8. پارگی پوست( استرچ مارک)
 9. جای جوش و افتادگی پوست (بازوها، قفسه سینه، … )
 10. درمان چین و چروک و پارگی پوست
 11. درمان پیری پوست

تعداد جلسات لازم کربوکسی تراپی برای حصول
نتیجه چقدر است؟

تعداد جلسات متفاوت و با نوع درمان متفاوت است . برای کاهش چربی موضعی به طور معمول 8 تا 10 جلسه نیاز است. فاصله بین جلسات هر یک یا دو هفته می باشد. بـــه منظور تثبیت نتایج درمانی برای چند سال ،سالی یک نوبت درمان تکرار می شود. برای درمان سلولیت 6 تا 10 جلسه به فاصله یک تا دو هفته درمان  انجام  می شود. همراهی با ماساژ و کاپینگ گرم به درمان این ضایعات کمک بیشتری می نماید. برای درمان استرچ مارک و چین و چروک پوست  4 تا 6 جلسه مورد احتیاج اسـت که به فاصله یک هفته انجام می شود.

آیا گاز دی اکسید کربن سمی است؟

گاز دی اکسید کربن غیر سمی است. دی اکسید کربن به طور طبیعی توسط سلول های بدن ما هر روز تولید می شود. این گازمحصول متابولیسم طبیعی است و وارد خون شده و از طریق ریه ها دفع می شود بنابراین برای بدن غیر سمی می باشد.

 کربوکسی تراپی چه عوارضی دارد؟

تنها عارضه جانبی این روش کبودی در محل تزریق است که موقتی است و بطور کامل برطرف می شود.عوارض جانبی کربوکسی تراپی  کم است و خود محدود شونده می باشند  و شامل درد خفیف در محــــل تزریق، احساس صدای خش خش در پوست و گاها کبودی در محل تزریق است و ظرف چند ساعت تا چند  روز بطور  کامل برطرف می شوند.

 احتیاط های لازم بعد از هر جلسه کربوکسی تراپی چیست؟

اجتناب از استحمام با آب سرد و شنا به مدت 4 ساعت بعد از درمان توصیه می شود.

کاربردهای  دیگر  کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی برای درمان کبودی های سیاه زیر چشم و استرچ مارک، کاهش سلولیت و کاهش توده چربی موضعی  بر روی صورت و بدن قابل استفاده می باشد.

 کربوکسی تراپی در چه مناطقی از بدن قابل انجام است ؟

این روش می تواند برای درمان پلک، صورت، گردن، دستها، معده، باسن، و پاها استفاده شود.

تاثیر کربوکسی تراپی برای درمان کبودی زیر چشم چگونه است؟

یکی از علل عمده سیاهی زیر چشم احتقان خون مویرگی است. شبکه مویرگی در پلک پایین می تواند به دلایل مختلف پرخون شود. به طور معمول، اشک از پلک ها به داخل بینی تخلیـــه می شود، اما اگر بنا به دلایلی از قبیل انسداد به علت احتقان مزمن بینی ، آلــــــرژی فصلی، شکستگی قبــلی بینی، یا انحراف تیغه بینی تخلیه اشک بخوبی عمل نکند، و سرعت جریان خون در پلک پایین کند شده و اکسیژن رسانی مختل می شود و نهایتا رنگ کبود در این ناحیه ایجـــــاد می شود.. کربوکسی تراپی موجب بهبود شبکه مویرگی پلک پایین شده و بعلاوه با افزایش لایه کلاژن پوست را جوان تر می نماید. با تزریق مقدار کمی از گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون افزایش یافته و شبکه مویرگی تقویت شده و گردش خون برای زمان طولانی در موضع افزایش می یابد. در نهایت رنگ تیره زیر چشم تیدیل به صورتی شده که تاثیر آن تا 6 ماه می ماند.

تاثیر کربوکسی تراپی بر روی استرچ مارک چگونه است؟

استرچ مارگ بدلیل کش آمدن پوست و پاره شدن کلاژن پوستی ایجاد می شود. کربوکسی تراپی موجب تشکیل کلاژن های جدید شده و با بهبود ماتریکس قوام پوست افزایش یافته و ظاهر پوست طبیعی می شود.

اثر کربوکسی تراپی بر روی آلوپسی 

شرایطی که باعث کاهش گردش خون ایجاد می شود شرایطی است که می تواند با این روش درمان شود . بنابراین کربوکسی تراپی برای آرتریت حاد، اختلال در نعوظ، روماتولوژی و سندرم raynauds نیز کاربرد دارد.

مدت زمان  و هزینه هر جلسه کربوکسی تراپی چقدر می باشد؟

بطور متوسط هر جلسه بین 15 تا 30 دقیقه طول می کشد.هزینه کربوکسی در کلینیک های مختلف  بصـــورت جلسه ای  محاسبه می شود و به نسبت سایر روش های مشابهه هزینه مناسب تری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.